Tarih : 10 Temmuz 2020 Cuma


ÜÇ DÖNEMDİR AÇIK ARA SEÇİM KAZANIYORUZ ÇÜNKÜ MİLLETİN EMANETİNE ASLA İHANET ETMEDİK


Çekmeköy Belediyesi’nin 2019 Etkinlik Raporu’nun görüşüldüğü Temmuz Meclisi Üçüncü Birleşimi’nde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, vasıta ihalesi iftiralarına yanıt verdi. Yasal olarak hiçbir dayanağı olmadığı halde ihaleye giren firmanın teklifi ile kazanan firmanın teklifini karşılaştırarak, yasadan asla bahsetmeden bir tek sayıları sunan ve çarpıtılmış detayları basına vererek karalama kampanyası başlatanlara belgelerle yanıt veren Başkan Poyraz, “İddialarınızda olduğu benzer biçimde hakkıyla kazanılmış ihaleyi kazanan firmadan usulsüzce alıp, başka bir firmaya vererek milletin emanetine ihanet etmişsek şerefsiziz, namerdiz. Fakat bu belgelerden haberdar olup, durumun bizlerden değil yasadan kaynaklandığını bildiğiniz halde bizlere kara çalma attıysanız siz şerefsizsiniz, namertsiniz,” dedi.


Çekmeköy Belediye Meclisi Temmuz Ayı Üçüncü Birleşimi toplumsal mesafe kuralları sebebiyle Çekmeköy Nikah Salonu’nda yapılmış oldu. Çekmeköy Belediyesi 2019 Yılı Etkinlik Raporu ve Bütçe Kati Hesap gündemi ile toplanan birleşime Birinci Meclis Başkan Vekili Şenol Alan başkanlık yapmış oldu. Şahıslar ve gruplar adına meydana getirilen etkinlik raporu değerlendirme konuşmalarının arkasından oylamaya geçildi. Oylamada, 2019 Yılı Etkinlik Raporu ve 2019 Yılı Bütçe Kati Hesabı oy çokluğu ile kabul edildi.


   


İftirayı Atan Namerttir


Etkinlik raporunun kabul edilmesinin arkasından teşekkür hitabı meydana getiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bütçe denetim komisyonu adına konuşmaların yapıldığı birinci oturumda söylenen yalanlara değinerek, ”Haksızlık ve hukuksuzluk var ise, bu milletin emanetine ihanet etmişsem, harama el uzatmışsam şerefsizim namerdim. Yok bu hassasiyetimi bildiğiniz halde ihalede usulsüzlük yaptığım benzer biçimde bir iftirayı bilerek attıysanız siz şerefsizsiniz, namertsiniz. Üç dönemdir kimsenin kalbini kırmadan, eksiklerimizi söyleyerek, eleştirilerek temiz bir politika yaptığımız bu meclis çatısı altında atılan ve basına yansıtılan bu iftirayı kabul etmiyorum. Daha ağır konuşacaktım fakat Cuma olması sebebiyle vazgeçtim. Ben haysiyetim için yaşarım, bu iftirayı atan özür dileyene kadar Tanrı’ın selamını vermeyeceğim, onun selamını almayacağım.” dedi.


  


Haksızlık Yapıldığı İddia Edilen Şirket İBB İhalesinden de Elenmiş


Olayın aslını özetleyen Başkan Poyraz, durumu şu sözlerle deklare etti: “Düşük teklif verdiği halde kabul edilmediği söylenen firmaların güvence mektubu yok, tüm evrakları fotokopi. Bizde haksız yere elendiği söylenen Ağaoğlu Danışmanlık  16 Aralık 2019 tarihinde meydana getirilen İBB vasıta ihalesine girmiş. Aynı bizde olduğu benzer biçimde güvence mektubu olmadığı ve evrakları noksan olduğundan elenmiş! Açın videoları izleyin. Ne diyelim şimdi kamuyu zarara uğrattın Ekrem Bey çekilme et mi diyelim! Bizlere ulaşınca yandaş şirket denilen Akmercan grubu, 12 Mart 2020 tarihinde İBB iştiraki İSKİ’den milyonluk ihale almış! Başkanınıza yandaş mı diyeceksiniz?”


  


Sokakta Birbirimizin Yüzüne Bakabilelim


Başkan Poyraz, “2009 senesinde 336 oy farkla kazandık. Daha sonraki seçimlerde on  binlerce oy fark attık. İktidarda olan birinin kazanma şansı daha da düşüktür fakat biz her seferinde farkı katladık. Bunu da bizlere verdikleri emanete haiz çıkarak onların sevgisini ve saygısını kazanarak yaptık. Çekmeköylü hemşehrilerim hiçbir fark yapmadan her insana eşit hizmet götürdüğümü biliyor.  Benim en büyük kazanımım Çekmeköy halkı oldu. Müdürlerim burada her görüşmede söylerim milletin bir delikli kuruşunu bile ziyan ederseniz, çocuklarınıza haram yedirmeye niyetlenirseniz, bununuzdan fitil fitil gelsin derim. Benim Elhamdülillah helalinden kazancım var. Ben o kazanca haram bulaştırarak, benim ve ailemin hem bu dünyasını, hem diğer dünyasını yakacak kadar akılsız değilim,” dedi.


 


Başkan Poyraz sözlerine şu şekilde devam etti: “Ben de insanım, eksiklerim muhakkak olur. Çalışmalarımızda noksan gördüğünüz bölgeleri kesinlikle açıklayın, düzeltelim. Bu tarz şeyleri bizim yüzümüze söyleyip, eleştiren her insana teşekkür ederim, Tanrı razı olsun derim. Bu benim son dönemim. Çekmeköy halkı için bu süre içinde ilçemize en güzel şekilde hizmet vereceğiz. Bu çalışmalarda mesai arkadaşlarımın ve bu çatı altındaki meclis üyelerinin de emeği var. Mühim olan buradaki görevlerimiz bittiğinde yolda karşılaştığımızda birbirimize slm verebilelim, temiz politika yapalım.”