Tarih : 1 Ekim 2020 Perşembe


T M M DENETİMİ


İçişleri Bakanlığı genelgesiyle beraber tüm yurtta korona virüs salgını tedbirlerinin denetimi devam ederken, Çekmeköy’de meydana getirilen  denetimlere Kaymakam, Belediye Başkanı ve Güvenlik Müdürü de katıldı.


 


Kovid19 ilesavaşım kapsamında koyulan kuralların uygulanışını denetlemek ve vatandaşları uyarmak amacıyla meydana getirilen denetimler devam ediyor.  Megakent İstanbul’un en kalabalık noktalarından birisi olan Çekmeköy’de de 1 Ekim’de meydana getirilen denetimlere Çekmeköy Kaymakamı AdemArslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve İlçe Güvenlik Müdürü Mustafa Demir de katıldı. Denetlemede zabıta ve polis ekipleri, toplumsal mesafe ve maske kontrolü yapmış oldu.


 


Korona virüs riskinin devam ettiğini ve tüm vatandaşların maske ve toplumsal mesafe kurallarına dikkat ederek hijyenik olması icap ettiğini belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Bugün ilçe protokolümüz ile birlikte ilçemizde yaşayan yurttaşlarımız ve hizmet esnaflarımızı denetledik. Bugün denetimlerimizde gördük ki Yurttaşlarımız ve esnaflarımız denetimlere yüzde 99 uymaktalar, toplumsal mesafe kuralına, maske takmaya ve hijyenik olmaya oldukça itina gösteriyorlar. Bu güzel tutumlarından dolayı esnaflarımıza, yurttaşlarımıza oldukça teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizlere destek olan güvenlik teşkilatına, jandarma ekiplerine de teşekkür ediyorum“ diye konuştu.