Tarih : 25 Ağustos 2020 Salı


SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI BAŞLIYOR


Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile 5-6 Eylül tarihleri içinde Çekmeköy’de düzenlenecek Sokak Basketbolu Turnuvası için kayıtlar başladı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile Ertuğrul Gazi Meydan Parkı ve Hatice Mehmet Ekşioğlu İlkokulu bahçesinde, belediye tarafınca meydana getirilen basketbol sahalarında sokak turnuvası düzenlenecek. Amatör ve ustalaşmış olmak suretiyle iki grupta, Erkekler U16-U18 ve Bayanlar U16-U18 kategorilerinde yarışabilecek takımlar, üç aslolan, bir yedek oyuncudan oluşacak. Turnuvada FİBA 3*3 kuralları geçerli olacak. İlçe dışından 50’yi aşkın ustalaşmış ve amatör takımın katılacağı turnuvaya, büyük basketbol kulüpleri de projeye destek vermek için ekip gönderecek.


Spor etkinliklerine oldukca ehemmiyet verdiklerini belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Sıhhatli yaşam için spora teşvik için yeni bir projeye imza atıyoruz. Dostlar, aileler ekip oluşturup müracaat yapsınlar.  Takımlarımızı kuralım, ikimiz de ilçemizi en güzel şekilde temsil edelim,” dedi.


Takımını Kur Turnuvaya Katıl


3 + 1 kişiden oluşan takımlarla amatör ya da ustalaşmış kategori için müracaat yapmak isteyenler için kayıtlar başladı. Iştirakçilerin, 3 Eylül’e kadar,  2 fotoğraf, kimlik fotokopisi ve veli izin belgesi ile Seri Nokta İletişim Merkezleri’ne müracaat formunu teslim etmeleri gerekiyor. 


Müracaat formunu  aşağıda yer edinen linkten, merkez bina, Adnan Menderes Kültür Merkezi, Madenler, Alemdağ Seri Nokta birimleri ve mobil seri nokta aracından da temin edebilirsiniz. 


Müracaat Formu : https://www.cekmekoy.bel.tr/uploads/geneldosya/sokak-basketbolu-kayit-formu-778-d.pdf