Tarih : 12 Ocak 2021 Salı


ÖĞRENCİLERDEN KEDİ EVLERİ


 


Çekmeköy Belediyesi’nin gençlik projesi Açık Düşünce Platformu’na devam eden on lise talebesi, kendi imkanlarıyla yaptıkları kedi yuvalarını parklara koydular.


 


Çekmeköy Belediyesi Açık Düşünce Platformu’na devam eden on lise talebesi, pandemi dönemindeki boş zamanlarını toplumsal mesuliyet projesi için değerlendirdi. Karton kutuların geri dönüşümlerini sağlayarak, kedilerin soğuk kış günlerinde barınabileceği yuva meydana getiren gençler, bu yuvaları parklara yerleştirdi.  Gençler hazırladıkları yuvaları, belediye ekiplerinin mama yardımı ile beraber Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Tabiat Parkı ve  Özgecan Aslan Parkı’na koydular.


  


Gençler, sokak hayvanları için projelerine devam edeceklerini belirterek, “Onlar da birer canlı, biz onlarla aynı kenti ve aynı gökyüzünü paylaşıyoruz. Ve bu dostlarımızın Tanrı’ın bizlere birer emaneti olduğuna inanıyoruz” dediler.


  


Başkandan Teşekkür


Çevresine duyarlı gençleri gördükçe fazlaca mutlu bulunduğunu söyleyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Spor, sanat, bilimle uğraşmak isteyen gençlerimize imkanlar meydana getirmeye çalışıyoruz. Bir de bizlere toplumsal mesuliyet mevzusunda başvuran çocuklarımız var ki bu yaşta bu duyarlılığa haiz oldukları için fazlaca memnun oluyorum. Bu gençlerimize ve onları yetiştiren ailelerimize teşekkür ediyorum,” dedi.