Belediye Başkanımız Hilmi Alim Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayıp kente dönen itfaiye erlerini makamında ağırladı.
 

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangını sebebiyle yangın bölgesine hareket eden Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü Çalışanları Cemil Kaygalak, Sezgin Darıcı ve Metin Selvi yangın söndürme çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayıp Sivas’a döndü.

Büyük bir çaba ve özveriyle ülkenin dört bir yanından giden kahraman itfaiyecilerle beraber söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan İtfaiye Çalışanları “Sivas’a gelir gelmez” Belediye Başkanımız Hilmi Alim’i makamında ziyaret etti.
 

Manavgat’ta özveriyle çalışan itfaiye personeline teşekkür eden Başkanımız Alim, “Manavgat’ta meydana gelen yangın sebebiyle Afat İl Müdürlüğümüzle koordineli bir halde bizlerden talep edilen desteği derhal sağladık. Mesai arkadaşlarımızda 10 gündür Manavgat’ta yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına destek oluyorlardı. Yangının söndürülmesiyle beraber vazife yerlerine yeniden geldiler, ‘hoş geldiniz’ demek isterim.” dedi.

“Sıkıntılı bir süreçte devlet millet kaynaşmasının en iyi örneklerini gördük.” diyen Başkanımız Alim, “Bizlerde yapmamız gerekeni yaparak on gün süresince ilgili birimlerimizin koordinesinde nerede gerekseme var ise o bölgedeki yangına müdahale ederek yangınla savaşım ettik. Ben bu mevzuda ekibimize oldukça teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim bizi tekrar bu şekilde büyük sınavlarla sınav etmez. Biz devamlı organik afetlere hazırlıklı olacağız, tedbirimizi elden bırakmayacağız. Bu aşamada ilimiz genelinde de itfaiye teşkilatımız yangına her an müdahale edecek şekilde ve nazır beklemektedir. Sadece biz hemşerilerimizden bu mevzuda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Bilhassa mesire alanlarında, ormanlarımızda yangına sebebiyet verecek hususlardan kaçınmaları daha dikkatli olmalarını da rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İtfaiye mensupları ise, Manavgat’ta meydana getirilen emek harcamaları anlatarak Belediye Başkanımız Alim’e data verdi.

 

Oluşturma Zamanı :11 Ağustos, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp4