Belediyemiz tarafınca Paşabey Mahallesi Kerim Çavuş Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan düzenleme emekleri için bölge esnafına yönelik anket yapılmış oldu. Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği iş yeri sahiplerinin oyları ile belirlenen projenin yapımına başlandı.

Zamanı Yeni Cami önünden Behram Paşa Hanı’na kadar uzanan ve çift taraflı otopark olduğundan trafik yoğunluğu yaşanmış olan bölgeye, Belediyemiz tarafınca 3 değişik proje oluşturuldu.

Cadde üstünde etkinlik gösteren esnafları tek tek ziyaret eden takımlar, projeleri anlatarak hazırlanan anketi oylamaya sundu.

1.Alternatif; caddede trafik akışı çift yön (gidiş-geliş) olarak sağlanacak ve yol kenarı tek taraflı yatay otopark alanı olarak düzenlenecek.

2.Alternatif; caddede trafik akışı çift yön (gidiş-geliş) olarak sağlanacak ve yol kenarı otopark alanı yapılmayacak.

3.Alternatif ise; caddedeki trafik akışı mevcut haliyle (gidiş-geliş) korunacak ve mevcut otopark alanı (çift yönlü) duracak.

Oylama sonucu esnafın büyük çoğunluğu ilk alternatif olan ‘çift yönlü trafik akışı ve tek taraflı yatay otopark’ yapılmasını tercih etti. Bunun üstüne takımlar alandaki altyapı, kaldırım, asfalt, aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmalarına başladı. Esnafın görüşleri ile belirlenen projenin kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor.

Oluşturma Zamanı :25 Ağustos, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp8