Tarih : 10 Kasım 2020 Salı


BAŞKAN POYRAZ’DAN ÇEKUT EKİBİNE TEŞEKKÜR


 


İzmir’deki arama kurtarma çalışmalarından dönen ÇEKUT’u ( Çekmeköy Arama Kurtarma Timi ) Başkan Poyraz karşıladı.


 


Zelzele sonrası arama kurtarma çalışmalarına katılma amacıyla gittikleri İzmir’den dönen Çekmeköy Arama Kurtarma Timi (ÇEKUT) , Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafınca karşılandı. Başkan Poyraz, depremzedelere yardım eden ÇEKUT ekibi üyelerine teşekkürlerini ileterek armağan takdim etti.


 


 


 


 


İzmir’de meydana gelen depremin peşinden arama kurtarma çalışmalarına katılmak amacıyla Çekmeköy Arama Kurtarma Timi (ÇEKUT) zelzele bölgesine gitmişti. İzmir’den dönen ÇEKUT ekibini Başkanı Poyraz makamında ağırladı. Başkan Poyraz, İzmir’de canla başla savaşım eden ÇEKUT ekibi üyelerine mücadelelerinden dolayı teşekkür etti. 


 


 


 


ÇEKUT ekibinin İzmir’de gösterdiği çaba için teşekkür eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Rabbim bu şekilde afetleri, bu şekilde sıkıntıları, bu şekilde üzücü günleri tekrar göstermesin. Fakat olması halinde, bir zelzele ülkesi olmamız hasebiyle de hakikaten  bir afet anında sizleri ve oradaki sıkıntıda olan insanlarımızı koruyacak, kollayacak, onların yardımına koşacak bu şekilde ekiplere ihtiyacımız var. Bizim ÇEKUT ekibi İzmir’de Ali Rıza Bey apartmanında göçük altında kalan yurttaşlarımız için ciddi şekilde  savaşım etti. Ikimiz de bugün onların salimen dönmeleri münasebetiyle bir teşekkür programı düzen ettik. Ekibimiz güzel işlere imza attı. Ekibimizin gereksinimlerini karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni dönemde iki tane köpek alıyoruz. Onları da afetlere hazır hale getirecek şekilde eğitilecekler.  Hem su altında, hem üstünde arama meydana getirecek ekiplerimizin sayısını da artırarak, ülkemizin neresinde olursa olsun gerekseme olması halinde ÇEKUT  orada olacak,” dedi.