Tarih : 14 Aralık 2020 Pazartesi


4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA FİNALİSTLER BELLİ OLDU


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Sıhhat temalı Çekmeköy 4. Internasyonal Kısa film Yarışması’nda 131 film arasından finale kalan 24 film belirlendi


Çekmeköy Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlemiş olduğu Internasyonal Kısa Film yarışmasında finale kalan 24 film ön seçici kurul tarafınca belirlendi.  Birol Itimat, Sulh Başar, Ünal Yeter, Aydın Sarman, Erdem Baş, Yeşim Dalgıçer, Serdar Can, Erol Erdoğan benzer biçimde alanında uzman  adlardan oluşan jüri tarafınca belirlenecek olan kazananlar, 25 Aralık 2020 Cuma saat 17:00’da online olarak gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.


Dereceye giren filmlerden Birinciye 25 bin TL, İkinciye 20 bin TL, Üçüncüye 15 bin TL, Jüri Hususi Ödülüne 7.500 TL ve mansiyon ödüllerine beş film için toplam 12.500 TL verilecek.


Çekmeköy Belediyesi, 2016 senesinde “Acıma ve Hakkaniyet”, 2017 senesinde “İhanet ve Direniş: 15 Temmuz” ve 2018 senesinde “Komşuluk” temalarıyla internasyonal kısa film yarışmaları düzenleyerek sinemaseverler ile buluştu. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen ve ödül törenine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmış olduğu Çekmeköy Internasyonal Kısa Film yarışmalarında bugüne dek yüzlerce film yarıştı.


Finalistlere linkten ulaşabilirsiniz: https://www.cekmekoykisafilm.com/saglik/yarisma-sonuclari