Tarih : 24 Kasım 2020 Salı


ÇOCUKLAR TABLETLERİNE KAVUŞUYOR


 


Çekmeköy Belediyesi’nin Çekmeköy Kaymakamlığı ve hayırseverler iş birliği ile başlatmış olduğu Ebabil projesinde toplanan tabletler, uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere evlerinde teslim edildi.


 


Çekmeköy Belediyesi EBABİL projesiyle, Çekmeköy İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca uzaktan eğitime katılamadığı tespit edilen 2500 öğrenciye, tablet hediyelerini ulaştırdı. Çekmeköy Belediyesi ekipleri, aileleri evlerinde ziyaret ederek, evlatların tabletlerini teslim etti.


 


 


Çekmeköy Belediyesi, tabletlerin ailelere evlerinde verilmesi için çalışanlardan oluşan takımlar kurdu. İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün okul yönetimleri ile yürüttükleri emek harcama sonucunda ekipmanları olmadığı için derslere giremediği tespit edilen ufaklıklara, tablet armağanları evlerinde teslim edildi. Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Burhan Bayrak dağıtımlarda ekiplere eşlik ederek, ailelerin kapısını çaldı.


  


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Hassasiyetle çalıştığımız Ebabil Projesi’nde bizlere destek olan Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, öğrencilerinin durumunu yakından takip eden öğretmenlerimiz ve tabletlerin temin edilmesini elde eden hayırseverlerimize oldukça teşekkür ediyorum. Büyükleri olarak biz üzerimize düşen görevimizi yaptık, şimdi sıra çocuklarımızda. Muhteşem bir durum yaşadığımız bugünlerde evlatlarımızın derslerini iyi takip edeceğine, yılsonu notlarının iyi geleceğine inanıyorum. Gençlerimiz inşallah ilgi duydukları alanlarda kendilerini yetiştirecek ve vatana, millete hayırlı işler meydana getirecek,” dedi.