Tarih : 9 Ekim 2020 Cuma


ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN 2021 BÜTÇESİ 316 MİLYON TL


Çekmeköy Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi, 316 milyon TL olarak belediye meclisinde oy çokluğu ile kabul edildi.


Çekmeköy Belediyesi Ekim Meclisi 3. Birleşimi’nde, Çekmeköy Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi görüşüldü. Meclis Birinci Başkan Vekili Şenol Alan tarafınca yönetilen birleşimde meydana getirilen oylamada 316 milyonluk 2021 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.


 


Ekim Meclisi 3. Birleşimi  Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı’nın sunumuyla  başladı. Başkan Yardımcısı Sırmacı; yılllar itibari ile bütçe ve gerçekleştirmeler, gider bütçesi ve gelir bütçesi benzer biçimde mevzularda meclisi bilgilendirdi.



Oylamadan sonrasında teşekkür için söz alan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz sözlerine Ermenistan’ın Azerbaycan’a yapmış olduğu saldırılar kınayarak başladı. Başkan Poyraz, Ermenistan’ın bir terör devleti bulunduğunu belirterek Dağlık Karabağ’daki Ermeni işgalinin Azerbaycan’ın kararlılığıyla sona ereceğini söylemiş oldu. Başkan Poyraz konuşmasının devamında ise ; “ Bütçemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Bütçemizi bundan önceki yıllarda olduğu benzer biçimde gene halkımız için en doğru şeklide kullanacağız. İlçemizin marka kıymetini artıracağız inşallah. Tanrı’a şükür Çekmeköy halkı hiçbir fark yapmadan, tek derdimizin Tanrı rızası bulunduğunu, yurttaşlarımızdan yakarış almak için çalıştığımızın, tüm samimiyetimizin bilincinde. İlk dönemimizde  bir tek 360 olan oy farkını 12 yılda 20-30 binlere çıkardıysak demek ki bu şehre hizmet ve yatırım adına hep beraber bir şeyler katmışız. Yoksa bu millet uzun boya, posa, kara kaşa gore oy vermiyor,” dedi.


 


Başkan Poyraz konuşmasının devamında bütçe görüşmelerinde hayır oyu veren CHP ‘li meclis üyelerine  tezata düşmeyin diye seslendi.  Bakın sizler burada hayır deyip büyükşehirde evet diyerek tezata düşüyorsunuz. Ben millete hizmet yolunda büyükşehirin bütçesine de evet diyeceğim. Bu şehri hep birlikte kurduk hep beraber çok önemli işler yaparak yönettik ve yönetmeye devam ediyoruz. ‘Şu yapmış’ ‘bu yapmış’ diye bir şey yok sonuçta yapılanlar bu şehre yapılmış, bu şehrin insanına yapılmış.   Bütçe çalışmalarda yoğun mesai harcayan kıymetli meclis üyelerimize, Evet oyu vererek desteğini esirgemeyen Milliyetçi Hareket Partisi grubuna ve Demokrat Partili Meclis Üyemize,   müdürlerimize ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diyerek sözlerini noktalı.