Tarih : 9 Aralık 2020 Çarşamba


SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA SOKAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ


Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı takımlar sokağa çıkma kısıtlaması süresince ilçenin çeşitli bölgelerinde sokak hayvanlarını besleme emekleri gerçekleştirmiş oldu.


 


Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı takımlar hafta sonunda uygulanan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde ilçenin çeşitli bölgelerinde sokak hayvanlarına mama bıraktı. Takımlar ek olarak bakıma gereksinim olan ve sıhhat problemi yaşan sokak hayvanlarını ise tedavileri için Ömerli Hayvan Bakım Evi’ne  aldı.


 


Besleme çalışmalarını titizlikle gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Bu işi yapmak bir zorunluluktan ziyade gönül ve vicdan işi. Ekiplerimiz büyük bir özveri ve gayretle emekler yapıyor. Hepimiz gerek hafta içi gerekse hafta sonu; bakım, tedavi ve besleme  emekleri yapıyoruz. Hayvanseverlerimizde ellerinden geldiğince sokaklarda caddelerde hayvan dostlarımız için çaba gösteriyorlar.  Sokağa çıkma kısıtlanması uygulandığında yurttaşlarımızın gözü arkada kalmasın, küçük dostlarımız bizlere emanetler,” dedi.