Tarih : 17 Ocak 2021 Pazar


 SOKAK HAYVANLARI BİZE EMANET


Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı takımlar karlı havada yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için seferber oldu


 


Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı takımlar İstanbul’da tesirini gösteren kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için ilçenin çeşitli noktalarında besleme emekleri yapmış oldu. Takımlar ek olarak soğuk havandan negatif etkilenen sokak hayvanlarını Ömerli’de bulunan bakım evine alarak tedavilerini gerçekleştirmiş oldu.


 


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,” Hayvanlar bizlere Tanrı’ın emanetidir. Bir tek karda kışta değil daima onların gereksinimlerini karşılamak, tedavi ve bakımlarını yapmak için çeşitli emek harcamalar gerçekleştiriyoruz. Biz hem kanuni hem insani vazifemizi yerine getiriyoruz.  Ekiplerimiz ilçemizde belirlenen noktalarda tertipli olarak besleme emekleri yapıyor. Bunun yanı sıra tedavi ve bakım emekleri da gerçekleştiriliyor. Kıymetli hemşehrilerimizin de sokaktaki hayvanlara duyarsız kalmayacaklarını, bir kap yiyecek vererek haiz çıkacaklarını ümit ediyorum,” dedi.


  


 


Yurttaşlarımız sokak hayvanları ile ilgili yaşanabilecek her türlü negatif bir durumda 0216 600 0 600 numaralı telefondan ve toplumsal medya hesaplarından Çekmeköy Belediyesi ekiplerine ulaşabilirler.