Tarih : 1 Eylül 2020 Salı


 


YAZLIK SİNEMA GÜNLERİ’NE YOĞUN İLGİ


Çekmeköy Belediyesi, Yazlık Beyazperde Günleri’nde vizyonda izlenme rekorları kıran filmleri Çekmeköylüler ile buluştu


Çekmeköy Belediyesi Yazlık Beyazperde Günleri, toplumsal mesafe kurallarına uygun olarak Taşdelen Cemal Güngör Parkı içindeki amfi tiyatroda yapılmış oldu. 7-31 Ağustos tarihleri içinde her gece Çekmeköylüleri konuk eden etkinliklerde; Türk Müziği Konseri ve film vizyonu yapılmış oldu.


Erişmen filmler ve nostalji filmler bir arada


Beyazperde etkinliği süresince 7. Koğuştaki Mucize, Kral Şakir Korsanlar Diyarı, Bizim İçin Şampiyon, Bayi Toplantısı, Baba Parası, şeklinde gişe rekortmeni filmler ve Türk Sineması’nın en malum filmleri olan  Tosun Paşa,  Babam, Annem, Gülen Gözler şeklinde nostaljik filmlerde Çekmeköylülerin beğenisine sunuldu. 
 


7’den 70’e binlerce Çekmeköylüyü ağırlayan filmlere gösterilen ilgili için hemşehrilerimize teşekkür ediyorum diye Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Koronavirüs  sebebiyle yaşanılan zor günlerin arkasından yurttaşlarımızın toplumsal hayata kontrollü şekilde dönebilmeleri için bizde çeşitli emekler gerçekleştirdik. Ağustos ayında başladığımız açık havada beyaz perde etkinliğimize Eylül ayı itibari ile son veriyoruz. Bu süreç içinde inşallah doyasıya eğlenip stres atmışlardır,” dedi. 


  


Beyazperde etkinlikleri süresince etkinlik alanı girişinde vatandaşlara maske dağıtılarak dezenfektan uygulaması yapılmış oldu. Ek olarak oturma düzeni takımlar tarafınca yerleştirilen uyarı etiketleri ile  belirlendi.