Tarih : 2 Eylül 2020 Çarşamba


HEDEF SIFIR ATIK


Çekmeköy Belediyesi, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için  Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçenin çeşitli noktalarına Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirdi


 


Çekmeköy Belediyesi israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması için 2018 senesinde dahil olduğu “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Çekmeköy’ün değişik mahallelerinde altı ayrı noktaya konumlandırılan Mobil Atık Getirme Merkezleri’nde Ufak elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar, atık ilaçlar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanabilecek.


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Atıkların geri dönüşüme uygun şekilde ayrıştırılması, personel eğitimleri ve projenin ilçe genelinde uygulanabilirliği için attığımız adımlara yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Yurttaşlarımız yedi ayrı atığı bu merkezlerimize getirerek amacına uygun şekilde ayrıştırmamız ve toplayabilmemiz için inanırım ki bizlere destek olacaktır. Verimliliğin artması, temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması, israfın önüne geçilip maliyetlerin azaltılması, çevresel risklerin azalmasının sağlanması için el ele verip bu harekete destek olalım,” dedi.


 


 


Mobil Atık Getirme Merkezleri Konumları


 


  • Taşdelen Sultan Murat Caddesi (Yusuf Cebir Cami yanı)

  • Taşdelen Cemal Güngör Parkı Girişi

  • Ek Hizmet Binası Önü (Turgut Özal Caddesi)

  • Çekmeköy Belediye Başkanlığı önü (Merkez Bina) 

  • Mimar Sinan Mahallesi Yavuz Selim Caddesi Üstü Yaşar Doğu Parkı Yanı

  • Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Tabiat Parkı (Şahinbey Caddesi Girişi)