Tarih : 6 Mart 2021 Cumartesi


SİNEMA AKADEMİSİ BAŞLADI


Çekmeköy Belediyesi Beyaz perde Akademisi, beyaz perde sanatına gönül veren gençlere yol göstermek için hazırlanan dopdolu bir eğitim programı ile kapılarını açtı


Çekmeköy Belediyesi’nin beyazperdeye ilgi duyan vatandaşların hayallerini gerçekleştirmesi ve bu alanda uzmanlarından eğitim alabilmeleri için  düzenlemiş olduğu beyaz perde akademisinde, 2021 sezonun ilk dersleri online olarak başladı. Meşhur oyuncular Yeşim Dalgıçer, Erdem Baş ve Sulh Başar ‘ın eğitmenliğinde gerçekleşecek akademide; senaryo, kamera, prodüksiyon, diksiyon ve fonetikle ilgili dersler veriliyor.


 


26 Şubat’ta başvuruların tamamlandığı beyaz perde akademisine 198 yurttaş kayıt oldu. Akademide eğitimler 8 hafta süresince Cumartesi ve Pazar günleri 30 dakika şeklinde online olarak gerçekleşecek.


Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı; akademinin ilk ders gününde; Yeşim Dalgıçer, Erdem Baş ve Sulh Başar’la dersler üstüne söyleşi gerçekleştirmiş oldu. Başkan Yardımcısı Sırmacı ek olarak derslere katılan öğrencilere de başarılar diledi.