Tarih : 2 Ekim 2020 Cuma


HACI NECATi AĞIRMAN CAMİ DUALARLA AÇILDI


Çekmeköy Belediyesi öncülüğünde  hayırsever iş adamı  Necati Ağırman’ın yaptırdığı Çatalmeşe Hacı Necati Ağırman Cami Cuma Namazı öncesinde açıldı.


 


Hacı Necati Ağırman Cami’nin Kur’an tilaveti ve dualarla meydana getirilen açılış törenine;   Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Güvenlik Müdürü Mustafa Demir, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, hayırsever iş adamı Necati Ağırman ve vatandaşlar katıldı. Çatalmeşe Mahallesi’nde inşa edilen camide 2500 şahıs aynı anda yakarma edebilecek. Çift minare ve çift şerefeli inşa edilen caminin zemin katı 610 metre kare olarak  yapılmış oldu.


  


Başkan Ahmet Poyraz ”   Rabbim bu ülkeye bu millete hayırlar meydana getirecek insanların sayısını artırsın inşallah.  Hayırseverimiz Necati abimizden Tanrı razı olsun kendisine teşekkür ediyorum. Camimiz mahallemize ve Çekmeköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun,” dedi.


  


Programda selamlama hitabı meydana getiren Hacı Necati Ağırman ” Camimiz alemi islama hayırlı olsun. Bana bu duygu ve hayrı yaşatan Allahıma hamdolsun. Camimizin açılışında maddi içsel destekte bulunan her insana teşekkür ediyorum. ” dedi. 


Programda Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, hayırsever iş adamı Necati Ağırman’a teşekkür plaketi takdim etti.