Tarih : 15 Ekim 2020 Perşembe


AZERBAYCAN DEVLET SANATÇISI AZERİN, 2020-2021 KÜLTÜR SANAT SEZONU AÇILIŞ PROGRAMI’NDA SAHNE ALDI


Çekmeköy Belediyesi Kültür Sanat Sezonu açılışı programı büyük bir coşkuya sahne oldu.


 


Çekmeköy Belediyesi 2020 -2021  Yılı Kültür Sanat Sezonu açılış programı Turgut Özal Kültür Merkezi’nde yapılmış oldu. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Milliyetçi Hareket Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Cenap Yağmur, sivil cemiyet kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 


  


Programda selamlama hitabı gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Azerbaycan bayrağının Karabağ’a dikilmesi için savaşım eden ve bu burada şehit olan tüm Azerbaycanlı şehit kardeşlerimize Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum. Rabbim yerlerini mekanlarını aden eylesin. İnşallah bu uğurda gazi olan, yaralanan tüm kardeşlerimize de Rabbim’den acil şifalar temenni ediyorum. Kültür sanat sezonunun açılışı ilçemize hayırlı olsun. İstedik ki bugün Türk dünyasının sesi olan Azerin hanımla açılışımızı gerçekleştirelim. Hem cephedeki askerlerimize hem de Azerbaycanlı kardeşlerimize bu vesile ile destek olalım. “ dedi.


 


Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgalinde olan bölgeleri almasından sonrasında sevincini toplumsal medyada paylaşarak gözyaşlarına boğulmuştu. Azerin Azerbaycanlı askerlere moral için Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu konserde sahne aldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konserde Azerin, Çırpınırdı Karadeniz şarkısını söylemiş oldu. Azerin söylediği şarkılar ile dinleyicilerin büyük beğenesini aldı. Ortalama 2 saat devam eden konser sonrası izahat icra eden Azerin, kısa sürede Dağlık Karabağ’da Çırpınırdı Karadeniz’i söyleyeceğine inanılmış olduğu belirtti.

“Karabağ’da ‘Çırpınırdın Karadenizi’ söyleyeceğim”
Artık bıçak kemiğe dayandığını söyleyen Azerin, “Biz bugün savaşıyoruz ve topraklarımızı alıyoruz. Biz bir tüm olarak bugün dünyaya Türkiye Cumhuriyeti’yle birlikte bu coğrafyada söz sahibi olduğumuzu tekrar dünyaya göstermiş olduk. Oldukça kısa sürede da Karabağ’da zafer bayramımız Azerbaycan bayrağı dalgalanacak. Türk’ün bayrağı dalgalanacak. Ben Türk olarak Karabağ’da İnşallah oldukça kısa sürede Çırpınırdın Karadeniz’i seslendireceğim” dedi.

Konser sonrası Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ile Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Azerin’e çiçek takdim etti.