Tarih : 17 Ocak 2021 Pazar


KARLA MÜCADELE EKİPLERİ İŞ BAŞINDA


Çekmeköy Belediyesi karla savaşım ekipleri 7/24 esasına dayalı olarak caddelerin ve sokakların açık tutulması için çalışmalarına başladı.


Özlemle beklenen kar yağışı tüm İstanbul’da olduğu benzer biçimde Çekmeköy’de de tesirini gösterdi. Vatandaşlar kar yağışının keyfini çıkarırken Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı takımlar ulaşımın aksamaması için 21 mahallede 7/24 emekler yapıyor.


5 tane kar küreme, 5 tane tuzlama aracı, 4 tane yerdüzler, 8 tane iş makinası 10 tane kamyon ve 50 personele gerçekleşen emekler, Ekşioğlu Mahallesi’nde bulunan aşama binasından yönlendiriliyor. GPS ve kamera sistemi ile takip edilen karla savaşım çalışmalarında vatandaşlardan gelen talep ve talepler doğrultusunda araçlar ilgili bölgeye yönlendirilerek sorunların çözüme kavuşturulması amaçlanıyor.


Vatandaşlar kar yağışı sebebiyle yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı 0216 600 0 600 numaralı telefondan ve Çekmeköy Belediyesi toplumsal medya hesaplarından ekiplere ulaşabilecekler. Yaya Kaldırımlarıda Temizleniyor


               


Yoğun kar yağışı sebebiyle kaldırımlarda oluşan kar birikintileri Çekmeköy Belediyesi ekipleri tarafınca temizleniyor. Vatandaşların yaya kaldırımlarında kaza yaşamaması için takımlar tuzlama ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.