Tarih : 3 Aralık 2020 Perşembe


ÇAMLIK SOKAK, YEŞİLİ, SPORU VE TEKNOLOJİYİ BULUŞTURAN YENİ TASARIMIYLA AÇILDI


Çamlık Sokak Kentsel Tasarım Uygulama Projesi, Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Tabiat Parkı ile birleştirilerek hizmete açıldı.


Çekmeköy Belediyesi’nin İller Bankası desteğiyle hayata geçirdiği Çamlık Sokak Kentsel Tasarım Uygulama Projesi, prestij cadde anlayışına yeni bir nefes getiriyor.  Proje kapsamında yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının arkasından; yol kenarındaki yeşil alanın spor parkuruna dönüştürüldüğü Çamlık Mahallesi Tel Boyu, yeni yüzüyle kullanıma açıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cenap Yağmur, meclis üyeler ve muhtarlar katıldı.


  


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın 2019 seçimleri öncesinde söz verdiği bir proje daha hayata geçti. Çamlık Sokak’taki yol ve kaldırım sorununu çözerek ulaşımı rahatlatan proje; binlerce metrelik yürüyüş ve bisiklet parkuru, dinlenme alanları ve parasız wifi ile prestij cadde çalışmalarına yeni bir model oldu. 


Çalışmaların başlamasının arkasından dört ay benzer biçimde kısa bir sürede tamamlanan projeyle sokağın yeşil alanı, 1100 metre yürüyüş parkuru, 1300 metre bisiklet yolu ile Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Tabiat Parkı’na bağlandı. Çekmeköylüler’in spor yapabileceği parkurları ve spor aletlerini içinde bulunduran yeşil alanda ek olarak; dinlenme alanları, parasız web, vasıta park alanları, dış mekan mobilyaları, güneş enerjisi ile aydınlatma panelleri ve çiçeklendirme emek harcamaları da bulunuyor.


  


Programda selamlama hitabı gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Yaşamın her alanında yanlarında olduğumuz kardeşlerimizi bu parkımızı inşa ederken de unutmadık. Tabiat park girişinde bulunan engelli vasıta şarj istasyonunun bir benzerini bu parkımız içinde konumlandırdık. Engelli vatandaşımız tekerlekli sandalyesini şarj ederken istasyonda bulunan bilgisayardan ekiplerimize ulaşabilecek, internette keyifle vakit geçirebilecek. Ek olarak parkımıza toplam 48 tane engelli vasıta rampası konumlandırdık. Çamlık Sokak Kentsel Tasarım Uygulama Projesi’nde imalatını tamamladığımız 1300 metrelik bisiklet yolunu tabiat park bisiklet kanalıyla birleştirerek bisiklet yolu uzunluğunu 2200 metreye, 1100 metrelik yeni yürüyüş yolumuzu gene Tabiat Park’la birleştirerek parkurumuzu toplamda 3365 metreye çıkardık. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.


  


Başkan Poyraz açılış töreninde projede yoğun mesai harcayan belediye personellerine emek ve gayretleri için teşekkür etti.