Tarih : 11 Kasım 2020 Çarşamba


BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan ve Ulusal Ağaçlandırma Günü olarak duyuru edilen 11 Kasım gününde binlerce fidan toprakla buluştu.


 


Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Ziraat ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün Başlatmış olduğu Kampanya İle binlerce fidan toprakla buluşmuştu. Geleceğe Nefes” kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.  Tüm yurtta gerçekleşen etkinliğe Çekmeköy’de bu yıl yüzlerce fidan dikerek destek verdi.  Ağaç dikme etkinliğine Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Işın Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar ve Çekmeköylü vatandaşlar katıldı.


 


Çekmeköy Ömerli Mahallesi’nde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şubesi Hatıra Ormanı’na saat 11.11’de dikilen fidanlara, Şehitlerimizin hatırasına uygun olarak adları verildi.