Tarih : 4 Mart 2021 Perşembe


ÇİFTÇİYE DESTEK


Aracılar sebebiyle birkaç senedir fiyat krizi yaşayan patates üreticisine bu yıl bir destek de Çekmeköy Belediyesi’nden geldi.  Çekmeköy Belediyesi, toplumsal desteğe kayıtlı aileler için hazırladığı besin yardımı kalemindeki patatesleri, bu yıl üreticiden direkt aldı. Belediye ekipleri, çiftçiden almış olduğu 40 ton patatesi gerekseme sahibi ailelere ulaştırdı.


 


Çekmeköy Belediyesi yerli ziraat üreticisine destek olmak amacıyla Niğde’den temin etmiş olduğu 40 ton patatesi,Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü Yardım esasları değerlendirme kurulu tarafınca belirlenen ve her ay tertipli olarak çeşitli toplumsal yardımlar meydana getirilen gerekseme sahibi 2 bin aileye dağıtmaya başladı.20 kiloluk çuvallar halinde hazırlanan patatesler, takımlar tarafınca tek tek gerekseme sahibi ailelerin kapısına kadar götürülerek teslim ediliyor. 


  


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ İlçemizde her ay tertipli olarak çeşitli toplumsal yardım emek harcamaları gerçekleştiriyoruz. Yardımların yanı sıra ulaşamadığımız gerekseme sahibi yurttaş kalmasın diye ekiplerimiz sahada tespit emek harcamaları da yapıyor. Bu çalışmamız ile hem üreticimize hem de gerekseme sahibi yurttaşlarımıza ulaşarak, toplumumuzda mevcud dayanışma kültürünü gücendirmek için bir adım atmış olduk,” dedi.


  


Çekmeköy Belediyesi, daha ilkin de kuru besin yardımı ve sıcak yiyecek benzer biçimde projelerinde tüm araç-gereç alışverişlerini çiftçiden temin etmiş olduğu için Ziraat Kredi Kooperatifinden teşekkür plaketi almıştı.