BAĞDAT CADDESİ ORTA REFÜJÜ AĞAÇLANDIRILIYOR

 

Sivas Belediyesi, şehrin güneyinden Cumhuriyet Üniversitesi ve kent merkezini birbirine bağlayan Bağdat Caddesinde ağaçlandırma emek harcaması başlattı.

 

Sivas’ın daha yeşil bir dokuya ulaşması amacıyla çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı takımlar kent genelinde oldukça sayıda alanda gerçekleştirdiği ağaçlandırma faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

 

Bu çerçevede geçtiğimiz yıl 15 bin nitelikli ağacı toprakla buluşturan takımlar Sivaslı ailelerin kendi hatıra ormanını oluşturması hedefiyle 58 bin aileye tohum dağıtımı gerçekleştirirken yeni oluşturulan bulvarlarda yaya ve bisiklet yollarını da nitelikli ağaçlarla donattı.

 

 

Daha yeşil bir Sivas için aralıksız çalışan Sivas Belediyesi son olarak uygun cadde ve sokaklarda refüjlerde ağaçlandırma çalışmalarına başladı.

 

Bu kapsamda, Bağdat Caddesinde bulunan refüjlerde altyapıyı bozmadan hususi üretilen saksılarla zemini yükselterek alana uyumlu, 120 şeker akçaağacın dikimini gerçekleştirildi. Bu emek harcamalar yeni oluşturulan yollar başta olmak suretiyle uygun alanların tamamında gerçekleştirilecek.

Oluşturma Zamanı :06 Ağustos, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp37