Tarih : 7 Kasım 2020 Cumartesi


AÇIK FİKİR PLATFORMU YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE BAŞLADI


Çekmeköy Belediyesi’nin gençlere değişik bakış açıları ve kendini ifade edebilme becerileri kazandırmak için kurduğu Açık Düşünce Platformu, 2020-2021 eğitim süreci derslerine başladı.


Çekmeköylü gençlerin yakından takip etmiş olduğu Çekmeköy Açık Düşünce Platformu’nda yeni eğitim süreci, Kovid-19  tedbirleri kapsamında  maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir halde başladı. Her Cumartesi 9.00 ile 12.00 saatleri içinde Hamidiye ve Adanan Menderes Kültür Merkezlerinde meydana getirilen derslerde süratli okuma, hitabet, diksiyon  benzer biçimde değişik ders başlıklarında eğitimler veriliyor. 


Yeni eğitim yılının başladığı ilk yedi günde; Yavuz Yiğit “Proje Üretimi ve Liderlik”, Selim Çavuş “21. Yüzyıl Yaşam Becerileri”, Dr. Öğr. Üyesi Orkun Yaycılı “Süratli Okuma” Uzman Klinik Psikolog Tuğçe Gür, “Gövde Dili ve İkna Sanatı” üstüne dersler verdi. 


5 senedir aralıksız olarak devam eden platformda gençler, derslerde kendilerini ifade ederek, keyif aldıklarını ve bu proje yardımıyla kendilerini geliştirdiklerini ifade ettiler.