Tarih : 9 Ekim 2020 Cuma


4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Sıhhat temalı Çekmeköy 4. Internasyonal Kısa film Yarışması’na başvurular başladı.


Çekmeköy Belediyesi, yurt içinde ve yurt haricinde yoğun ilgi gören Internasyonal Kısa Film yarışmasının dördüncüsünün temasını ‘Sıhhat’ olarak belirledi. Yarışma ile sağlığın değerinin ve sağlığa tesir eden faktörlerin, sanatçıların bakış açısından anlatılması hedefleniyor.


Toplam ödülün 80 bin TL olarak belirlendiği yarışmanın jürisinde; Birol Itimat, Sulh Başar, Ünal Yeter, Aydın Sarman, Erdem Baş, Yeşim Dalgıçer, Serdar Can, Erol Erdoğan, Ayşe Şahinboy Doğan ve Nihal Şen yer ediniyor.


Başvurular başladı


Sıhhat temalı kısa filmleriyle yarışmaya katılmak isteyen sinemaseverler başvurularını, 25 Kasım 2020 geçmişine kadar  www.cekmekoykisafilm.com adresinden yapabilecekler. Jüri değerlendirmesinin arkasından dereceye giren filmlere ödülleri takdim edilecek. Dereceye giren filmlerden Birinciye 25 bin TL, İkinciye 20 bin TL, Üçüncüye 15 bin TL, Jüri Hususi Ödülüne 7.500 TL ve mansiyon ödüllerine beş film için toplam 12.500 TL verilecek.


Çekmeköy Belediyesi, 2016 senesinde “Acıma ve Hakkaniyet”, 2017 senesinde “İhanet ve Direniş: 15 Temmuz” ve 2018 senesinde “Komşuluk” temalarıyla internasyonal kısa film yarışmaları düzenleyerek sinemaseverler ile buluştu. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen ve ödül törenine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmış olduğu Çekmeköy Internasyonal Kısa Film yarışmalarında bugüne dek yüzlerce film yarıştı.