Tarih : 3 Kasım 2020 Salı


4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Sıhhat temalı 4. Çekmeköy Internasyonal Kısa Film Yarışması ekibi bir araya geldi.


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çekmeköy Internasyonal Kısa Film Yarışması’nın ekibini Çamlık Toplumsal Tesisleri’nde konuk etti. Ön seçici kurul ve jüri üyelerinin bulunmuş olduğu ilk görüşmede proje ile ilgili informasyon alışverişi yapılmış oldu.  


  


Ön seçici kurul üyeleri Ayşe Şahinboy Doğan, Nihal Şen; Jüri üyeleri Aydın Sarman, Birol Itimat, Erdem Baş, Erol Erdoğan  ve Yeşim Dalgıçer’in katılmış olduğu görüşmede yarışmanın bir aylık süreci değerlendirildi.


 9 Ekim’de müracaat süreci süregelen yarışmaya bugüne dek 42 filmin başvurduğunu söyleyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,” Daha bir ay olmadan bu kadar başvurunun gelmesi, yarışmamızın artık takip edilen bir proje bulunduğunu gösteriyor. Mahalli yönetimlerde ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan proje olması özelliğine haiz bu çalışmamızın, sinemaseverler tarafınca da kabul görmesi bizi ziyadesi ile mutlu ediyor.  Bu yılki temamızı dünya gündemine uygun olarak sıhhat teması yaptık. Dünyadaki en büyük zenginliğimiz mevzusunda da birbirinden çarpıcı mesajlara haiz filmlerin geleceğine inanırım,” dedi.


 


Jüri üyelerinden Birol Itimat, film ne kadar başarıya ulaşmış olsa da sıhhat teması haricinde hiçbir filmin değerlendirmeye alınmayacağını belirtirken; Erol Erdoğan da yağlı güreş yarışlarını örnek vererek projenin devamlılığının önemine ve yüzyıllar devam eden projelerin topluma katkılarına dikkat çekti.


Sıhhat temalı 4. Çekmeköy Internasyonal Kısa Film Yarışması’na başvurular 25 Kasım 2020 geçmişine kadar devam edecek.