Tarih : 4 Aralık 2020 Cuma


ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ ENGELSİZ TAKSİNİN DİREKSİYONUNA GEÇTİ


3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekmek isteyen Başkan Ahmet Poyraz, Çekmeköy Belediyesi’nin engelsiz taksisinin direksiyonuna geçti.


 


3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekmek isteyen Başkan Ahmet Poyraz, Çekmeköy Belediyesi’nin engelsiz taksisinin direksiyonuna geçti. Başkan Poyraz, annesinin kabrini ziyaret etmek isteyen engelli bir vatandaşın şoförlüğünü yapmış oldu.


 


Engelsiz taksi hizmeti ile annesinin mezarına gitmek isteyenMeryem Bakıcı’nın Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şoförlüğünü yapmış oldu. Doğumdan 7 gün sonrasında çocuğunu kaybeden ve doğum sonrası nüzul kalan Meryem Bakıcı’yı Başkan Poyraz engelli aracını kullanarak 4 ay ilkin vefat eden annesinin kabrini ziyarette götürdü.


  


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hepimiz de ekibimizle birlikte bir ailemizin bir ihtiyacını, bir engelli kardeşimizin bir ihtiyacını iyi mi görürüz diye şu anda yola çıkıyoruz. İnşallah bir ablamızı evinden beraberce alacağız. Engelli olan ve sonrasında çocuğunu kaybeden yaşlı babasıyla birlikte kalan bir ablamız bundan kısa süre ilkin annesini kaybetmişti. Ablamızı ekibimiz her cuma günü alıp mezarlığa götürüp orada annesine dualarla yad ettikten sonrasında yeniden alıp evine geliyoruz. Bu araçlarımız esasen bu şehirde bunun için var. Bunun için hizmet ediyorlar. Biz de inşallah bu şekilde bigün münasebetiyle buna beraberce tanıklık yapacağız” dedi.


 


Meryem Bakıcı, “Çekmeköy Belediyesi’nde bir güne hususi olmadığımızı anlıyoruz aslına bakarsak. Hep var olduğumuzu farkındayız. Bu sebeple hakkaten duyarlılar. Bu yol bizlere uygun değil dediğimizde derhal müdahale ediyorlar. Bu güzel bir şey. Engellilerin bir tek bir güne hususi hatırlanması değil hep aranızda olduğunuzun bilincinde olması dileğiyle” şeklinde konuştu.