Yaşam Ağacı Derneğinin her yıl düzenlemiş olduğu vekâletle kurban kampanyası kapsamında, bu yıl 118 tane büyükbaş kurban kesildi. Kurban hisse bedelinin tüm harcamalar dâhil 1850 TL olarak açıklanmasının peşinden hayır sahipleri, Besin Bankası vesilesiyle gereksinim sahiplerine yardım etmek amacıyla bağış yapmış oldu. Vatandaşların bağışlarıyla Kurban Bayramında toplam 118 tane büyükbaş kurban kesildi.

Kurban Bayramının birinci günü büyükbaş kurbanlıklar, 7’şerli olarak hisse sahipleri adına et kombinasında kesildi. Bayramın birinci günü kurban kesimlerinin tamamlanmasının peşinden karkas şeklindeki etler, dinlendirilmek suretiyle soğuk hava deposuna yerleştirildi. İkinci günü parçalanan ve kemiklerinden sıyrılan etlerin bir kısmı 5’er kilogram’lık paketler halinde hisse sahiplerine verildi.

Yaşam Ağacı Derneğine kurban hissesi bağışlarının yanı sıra kestikleri kurbanlardan hisse getiren hayır sahipleri de oldu. Büyükbaş kurban hissesi bağışçılarına 5 kilogram’lık hisselerinin yanı sıra Belediye Başkanı Hilmi Alim’in Kurban Bayramı kutlama mesajı birer tane gül ile beraber hanelere ulaştırıldı.

Kurban kesimleri esnasında her bir hisse sahibinin adının okunduğu ve vekâletinin verildiği anlamış olur, kamera kaydına alındı. Kurban kesimi ve sürecin özetini içeren görüntüler, ilerleyen günlerde derneğin web sitesine tanımlandıktan sonrasında bağışçılara gönderilecek gizyazı ile izlenebilecek.

Öteki taraftan kurban oranı almak için dernek merkezine gelen bağışçılar, kurban kampanyasına katılmaktan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, bu vesile ile hem kurban kestirdiklerini hem de gereksinim sahiplerine Besin Bankası aracılığı ile yardım ettiklerini ifade ettiler.

Yaşam Ağacı Derneğine bağışlanan kurban etleri yardımıyla Besin Bankasından yardım alan gereksinim sahipleri, senenin 12 ayında, aldıkları besin ürünlerinin yanı sıra, tercihlerine gore kemikli yada kemiksiz kurban eti alabilecekler.

Oluşturma Zamanı :27 Temmuz, 2021

Okunma Sayısı :&nbsp16